img
  • Language :

Yük asansörü imalatında kaliteden ödün vermeyen firmamız buvisan olarak her türlü isteğinizi özenle yaparız.

Yük asansörleri :

Üretim, imalathane, fabrika depo, işyeri ve mağaza gibi çok katlı binalarda yük veya eşya taşımak amacıyla kullanılan yük asankörleri, Taşıma mesaferi, Kuyu tipi, hidrolik, elektrik motoru tahrikli vsb. olarak değişik amaç ve niteliklerle üretilebilirler. Katlar arası ağır yük ve eşya taşımayı çok kolaylaştıran yük asansörleri; Kabin korumalı, kapılı, motor - makina ve hidrolik üniteli, ağır yük ve ağır şartlar altında çalışmaya uyumlu şekilde tasarlanmalıdır.  

Özellikle projelendirme aşamalarına çok dikkat edilmeli, hidrolik basıncı hesaplaması, taşınacak yük miktarı - basınç karşılaştırmaları, mina şekli, kullanım amaçları, kullanım trafik hesapları ve her türlü teknik hesap ve mühendislik göz önüne alınarak tasarlanmalıdır. Projeye göre 600 kilogram ile 20 ton arasında değişen yük taşıma kapasiteleri göz önüne alınarak saniyede 25 cm. veya 2 metre değişen hız özelliklerine göre yük asansörleri imalatı yapılabilir.   

Yük asankörleri bir çok parçadan oluştuğu ve bu parçaların yağ içinde çalıştıklarından dolayı yıpranma, aşınma ve aşırı ısınma olasılığı çok azdır. Bu makinalarda kullanılan yağ çok fazla uzun ömürlüdür. Bunun yanında halat kullanımı söz konusu olduğunda halatın görevi yük kaldırmak olmadığı için kasnak ve halatlarda aşınma ve yıpranma meydana gelmez. 

Hidrolik yük asansörünün temel kullanım amacı yukarı çıkış olduğu için aşağı inişlerde motor çalışmaz. Çok sessiz çalışma sağlanır ve çalışma esnasında motor sesi çok az düzeydedir. Elektrik kesintileri söz konusu olduğunda  otomatik olarak kata götürme ve yük kurtarma sistemi mevcuttur. Yangın ve deprem gibi afetlerde asansör makina dairesi alt katta olduğundan ulaşım kolay bir şekilde sağlanır. Yük platformu bina temeli tarafından taşındığı için atalet kuvveti çok az nüfuz eder. 

Buvisan kalitesini görmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.  

Bursa'nın önde gelen firmalarından birisine AYNI KUYUDA asansör imalatı gerçekleştirdik. 

Ürün Bilgi / Talep Formu|Başa Git